Çelik Kapı Teknik Bilgiler
Şimal Çelik Kapıları


Multisistem ve Monoblok kilit sistemleri iin kullanılan çelik aksam özellikleri aynı olup, kapı kalınlıkları 85 mm'dir. Kapı kasaları iç kasa ve dış kasa olmak üzere iki parçadan meydana gelir ve geçmeli sistemdir. (Duvar kalınlığına göre ayarlama yapılabilir.)
İç ve dış kasa kalınlığı 2 mm'dir.
İç kasanın içinde hem kilit tarafında, hemde menteşe tarafında 1,5 mm kalınlığında ve 190 cm uzunluğunda kasa boy takviye sacı vardır.
Buna ek olarak; Kilit tarafında 2 mm kalınlığında 40 cm uzunluğunda kasa kilit takviye sacı mevcuttur.
TOPLAM KASA KALINLIKLARI
Kilit Tarafı
İç Kasa : 2.0 mm
Kasa Boy Takviye Sacı : 1,5 mm
Kasa Kilit Takviye Sacı : 2.0 mm

TOPLAM : 5.5 mm

Menteşe Tarafı
İç Kasa : 2.0 mm
Kasa Boy Takviye Sacı : 1.5 mm

TOPLAM : 3.5 mm
Kasa menteşesi; haddelenmiş yekpare demir menteşe olup rulmanlıdır bu da kapının açılıp kapanmasını daha kolay hale getirir.
Lama kısmı 6 mm, yuvarlak kısmı 20 mm dir ve iç kasanın içine kaynatılmıştır.
Pervazlar 2 mm sacdan imal edilmiştir.
Kanat dış sacı 1,0 mm yekpare sac, kanat iç sacı 1,0 mm kalınlığında 3 parça sacdan oluşmaktadır.
Kanat boy takviye sacı, 1,5 mm kalınlığında 184 cm boyunda ve U şeklinde olup kanat dış sacına hemde kanat boy takviye sacına kaynaklıdır.
Kanat kilit takviye sacı, 1,5 mm kalınlığında ve 80 cm boyunda baskılı olup hem kanat dış sacına hemde kanat boy sacına kaynaklıdır.
Kanat kenar paslanmaz sacı, kanat kenarlarına 0,8 mm kalınlığında 304 Kalite Paslanmaz sac dönülmüş, bu sayede hem estetik bir görünüm elde edilmiş hemde ilave bir mukavemet sağlanmıştır.
Kanat menteşe takviye sacı, 3 mm kalınlığında 18 cm boyunda ve U şeklinde olup kanat dış sacına ve kanat menteşesine kaynaklıdır.

TOPLAM KANAT KALINLIKLARI
Kilit Tarafı
Dış Sac : 1,0 mm
Kanat Boyu Takviye Sacı : 1.5 mm
Kanat Kilit Takviye Sacı : 1,5 mm
Paslanmaz Sac : 0,8 mm

TOPLAM : 4,8 mm
Menteşe Tarafı
Dış Sac : 1,0 mm
Kapı Menteşe Takviye : 3,0 mm
Paslanmaz Sac : 0,8 mm

TOPLAM

:4,8 mm
Monoblok kilit sisteminde; 8 hareketli ve 6 sabit (kapı kapatıldığında otomatik kilitleme sağlar) olmak üzere toplam 13 mil mevcut olup, kapıyı sağ ve soldan kilitler.
İki farklı kilitleme noktası mevcuttur; kapı iki farklı anahtarla kilitlenir.
Multisistem kilit sisteminde; 14'ü hareketli ve 6'sı sabit (kapı kapatıldığında otomatik kilitleme sağlar) toplam 20 mil kapının sağ, sol ve üstünden kilitlenir.
Kapıda, tüm hareketli milleri ve kapı dilini kontrol eden bir şifreli anahtarın yanı sıra tek bir mili ve kapı dilini kontrol eden birde servis anahtarı mevcuttur.
(Kapı şifreli anahtarla kilitlenmişse servis anahtarı açamaz)